OTOMASYON KONTROL SİSTEMLERİNDE YENİ TEKNOLOJİLER !
GIPKON TEKNOLOJİ ; Birçok Sektöre Yönelik, OTOMASYON KONTROL SİSTEMLERİNDE, Siz Değerli Müşterilerine YENİ TEKNOLOJİLER SUNUYOR ...
DEVAMINI OKU

Proses Kontrol Teknolojileri

Anasayfa » Proses Kontrol Teknolojileri

GIPKON Teknoloji proses kontrol alanında geliştirmekte olduğu teknolojileri genellikle SIEMENS PLC ve SCADA sistemlerini kullanarak geliştirmektedir.

Otomasyon alanında Siemens'e ait micro otomasyondan makro otomasyona kadar her ölçekte çalışmaları olmuş olan GIPKON, özellikle S7-400H sistemleri konusunda deneyimlidir.

Bu tür sistemler ile kurulmuş olan tesislerin PLC arızasında duruşa geçmeden, redundant PLC yapısı ile üretime devam etmelerini sağlamaktadır.

GIPKON Teknoloji proses kontrol sistemlerinde kurulması planlanan tesise yönelik fiyat-zaman-kalite değerlendirmeleri yaparak tesis için optimum çözümleri belirler. Proje kapsamında kullanılacak otomasyon ekipmanları bu sonuçlar doğrultusunda belirlenerek en verimli şekilde kullanılır.

Düşük maliyetli S7-1200 PLC sistemlerinden yüksek kapasiteli PCS7 sistemlerine kadar her türlü otomasyon talebine cevap verebilmekteyiz.

Proje toplantılarında alınacak olan kararlar doğrultusunda isteğe bağlı olarak tesise "Engineering Station" kurularak sisteme internet üzerinden bağlanmak koşuluyla uzaktan erişim sağlanmakta ve gerekli güncellemeler yada hata durumları izlenerek gerekli müdahalelerin anlık olarak yapılmasına olanak sağlar. Bu sayede devreye alma işlemi bitmiş  ve üretime başlamış bir tesisde, arıza ve hata durumları en kısa sürede giderilebilir.