OTOMASYON KONTROL SİSTEMLERİNDE YENİ TEKNOLOJİLER !
GIPKON TEKNOLOJİ ; Birçok Sektöre Yönelik, OTOMASYON KONTROL SİSTEMLERİNDE, Siz Değerli Müşterilerine YENİ TEKNOLOJİLER SUNUYOR ...
DEVAMINI OKU

Keşif & Risk Analizi

Anasayfa » Hizmetlerimiz » Keşif & Risk Analizi
Keşif

Ekiplerimiz ilk olarak istenen sistemlerin kurulacağı bölgede gerekli keşif işlemlerini yaparlar. Ardından elde edilen veriler bilgisayar ortamına aktarılarak yerleşim planına ve P&id çizimlerine çevirilir. 2. keşifte elde edilen veriler ile ayrıntılı çizimler ile son yerleşim planı, borulama güzergahları, kablo kanal güzergahları, elektrik pano yerleşim planları çıkar bu verileri sizlere sunduktan sonra projenin keşif aşaması tamamlanır. Sistemler arası haberleşme kurulacak ise bununla ilgili çalışmalar 1. ve 2. keşif sırasında yapılır.

Risk Analizi

İş güvenliği prosedürleri ve risk analizi işlemleri genellikle kurulum sonrası yapılmaktadır ve bu sebepten dolayı kurulan sistemler değişikliğe tabi tutulur. GIPKON Teknoloji sistemleri kurulum öncesi digital ortamlarda simulasyon testlerine tabi tutar bu sayede yazılımsal bir güvenlik açığı olmadığından emin olduktan sonra saha çalışmalarında geliştirmiş olduğu yazılımları kullanır. Buna ek olarak keşifler sırasında edinilen veriler ile iş güvenliğine uygun sistemler tasarlayarak sistemlerin kurulum sonrası güvenlik revizyonları görmesinin önüne geçer.